Europa overlegne i Buffett Cup

Etter tre dagers spilling med faste parkombinasjoner var Buffett Cup så godt som avgjort. Da hadde europeerne scoret 163 poeng (ett poeng for vunnet spill, et halvt poeng for uavgjort spill, og null poeng for tapt spill), mens USA og Kina lå likt med 134,5 poeng. Også i den såkalte individuelle delen, der man spilte med alle lagkameratene utenom sin makker, var europeerne best, med 82 poeng, mot 78,5 for USA og 55,5 for Kina. Sluttresultatet ble dermed: 1. Europa 245, 2. USA 213 og 3. Kina 190.

I etterkant av Buffett Cup arrangeres Elite Invitational-turneringen i Qingdao over to dager, hvor det deltar 19 lag. Etter sju runders kvalifisering på onsdag gikk de fire beste lagene videre til torsdagens semifinaler. Der ble det Buffett 1, 2, 3 og 4 på toppen av resultatlisten! Dette er sammensatte lag av europeiske og amerikanske spillere (samt kapteiner/coacher) som deltok i Buffett Cup.

Christian Bakke og Boye Brogeland spiller på Buffett 2, som vant kvalifiseringen, og de har med seg Adam Kaplan, Finn Kolesnik, David Burn og Eric Laurant på laget.

Annet nytt

Bakke og Hoftaniska i egen klasse på Madeira

Les artikkel

Halvspilt 1. og 2. divisjon

Les artikkel

Bakke og Grude vant i India

Les artikkel

Buffett Cup: Er Kina, USA eller Europa best?

Les artikkel